Strona główna | Mapa serwisu | English version

Młodzieżowa Orkiestra Dęta

STRAŻAK

w Wojkowicach Kościelnych

O orkiestrze

O orkiestrze

Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Strażak" z Wojkowic Kościelnych powstała w 1991 roku z inicjatywy ówczesnego proboszcza ks. Edwarda Wicińskiego oraz Prezesa OSP Jana Landeckiego. Dyrygentem jest Józef Marczyński. Orkiestra współpracuje z Domem Kultury w Siewierzu.

Orkiestra uczestniczy w uroczystościach kościelnych i okolicznościowych w gminie Siewierz, jak również na terenie województwa śląskiego. Orkiestra brała udział w przeglądach orkiestr strażackich, m.in. w Jawiszowicach, Wolbromiu, Chorzowie, Lelowie i Sławkowie. Brała również udzial w Festiwalu Muzyki Europejskiej w Zawierciu.

W 1999 r. gościła orkiestrę im. G. Verdiego z Włoch. Z kolei w 2000 r. była z rewizytą we Włoszech, gdzie dała wiele koncertów w Cicagni, Gattornie oraz w Watykanie na audiencji generalnej u Jana Pawła II .

W marcu 2002 r. orkiestra została laureatem nagrody "Kasztelanka" ufundowanej przez Starostę powiatu będzińskiego.

W maju 2003 orkiestra grała w Siewierzu podczas akcji informacyjnej o Unii Europejskiej. Z tej okazji otrzymaliśmy dyplom.

W 2004 r. w powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych w Będzinie orkiestra zajęła III miejsce, a w 2005 r. I miejsce.
W maju 2006 r. orkiestra brała udział już w III Powiatowym Przeglądzie Strażackich Orkiestr Dętych, gdzie zajęła ponownie I miejsce.
 

www.orkiestra.prv.pl